REGAŁY PÓŁKOWE - Oferta

kliknij tutaj i sprawdź ofertę na regały z półkami w sklepie internetowym

Regały półkowe w ofercie Mag-Complex mają szerokie zastosowanie w przypadku składowania towaru niespaletyzowanego, a wyróżniającą je cechą jest funkcjonalność.

Jak stworzyć idealny system przechowywania? Należy dogłębnie poznać potrzeby klientów! Firma Mag-Complex zajmuje się realizacjami od „A do Z” – projektujemy, produkujemy, instalujemy i serwisujemy regały oraz wyposażenie magazynowe. Dzięki temu mogliśmy poznać branżę z wielu stron i poznać problemy oraz zagadnienia na każdym poziomie tworzenia i użytkowania regałów. Pozwala nam to na wyeliminowanie wielu potencjalnych problemów i zagrożeń już na etapie projektu.

Uniwersalne regały półkowe

Do składowania lekkich i średniej wagi towarów potrzebne są zupełnie inne rozwiązania niż w przypadku ciężkich lub spaletyzowanych ładunków. Wytrzymałość konstrukcji, choć ważna, nie jest tu priorytetem. Wyzwaniem staje się zapewnienie łatwego ręcznego dostępu, utrzymanie czystości i możliwości modyfikowania regałów. Regały półkowe często stosowane są w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach lub magazynach. W związku z tym niebagatelnym zagadnieniem jest stworzenie kompaktowej konstrukcji, która jednocześnie spełni wymagania dotyczące pojemności i obciążeń.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nasz zespół doświadczonych inżynierów stworzył przy pomocy najnowocześniejszego oprogramowania systemy Mshelf® oraz MRack®.  Ten pierwszy dzięki niewielkim rozmiarom świetnie sprawdzi się w sklepie, biurze czy części magazynu. Drugi za to przeznaczony jest stricte do zastosowania przemysłowego i nie boi się złego traktowania. Co więcej, oba wymienione systemy zaprojektowaliśmy tak, aby można użyć ich konstrukcji do stworzenia regałów wielopiętrowych lub antresoli magazynowych.

Regały półkowe dużej rozpiętości MRack

System MRack® zaprojektowaliśmy specjalnie z myślą o średnich ładunkach. Wszystkie elementy są niezwykle wytrzymałe i sztywne, ale całość konstrukcji zoptymalizowaliśmy pod kątem ręcznego ładowania. Będzie idealnym wyborem, jeśli interesują Cię regały półkowe o dużej rozpiętości lub bardzo wysokie instalacje. Sprawdzi się świetnie do przechowywania narzędzi, elementów maszyn, czy choćby części samochodowych. To niedrogie, ale przemyślane rozwiązanie, pozwalające na szerokie zastosowanie, zarówno w dużych magazynach, jak i mniejszych, wyspecjalizowanych zakładach.

Regały półkowe - budowa

Rama regałów opiera się o wytrzymałe stalowe profile. Wszystkie są galwanizowane lub malowane proszkowo, aby zapobiec przetarciom, obiciom i korozji. Konstrukcja ma dużo wspólnego z regałami paletowymi, czerpiąc rozwiązania poprawiające wytrzymałość i odporność na uderzenia.

Belki podpierające półki mocuje się bezśrubowo, przy pomocy systemu zaczepów. Wsporniki są perforowane co 50 mm. Dzięki temu można łatwo, a zarazem dokładnie dostosowywać położenie półek w zależności od aktualnych potrzeb. Klinowa konstrukcja zaczepu zapewnia wysoką sztywność regału, nawet bez zastosowania stężenia tylnego.

W ofercie posiadamy cztery typy belek, dostępne w szerokim spektrum wymiarów. Na wyróżnienie zasługują specjalne belki do składowania opon – będą one świetnym wyborem nie tylko do magazynu, ale także do zakładu oponiarskiego lub samochodowego.

Dostępne typy belek:

  • typu Z
  • typu J
  • zamknięta z przyspawanym kątownikiem
  • do składowania opon
  •  

Do wyboru są trzy rodzaje półek. Pierwsza z opcji to tradycyjna, surowa płyta wiórowa, wystarczająca do dużej części zastosowań. W przypadku większych obciążeń i narażenia na uszkodzenia dobrym wyborem będzie galwanizowana półka metalowa, a do zadań specjalnych przeznaczone są panele siatkowe. Mocuje się je za pomocą klipsów lub na belkach.

Standardowe regały półkowe Mshelf

Nie każdy potrzebuje tak potężnej konstrukcji, jak MRack®. Dlatego system Mshelf® został stworzony z myślą o lżejszych towarach tak, aby jego konstrukcja zajmowała możliwie mało miejsca. Dzięki temu sprawdzi się on wyśmienicie nie tylko w halach magazynowych, ale też biurach, warsztatach i sklepach. Zapewniamy szereg części akcesoryjnych, takich jak drzwi, etykiety, szuflady, które pozwolą Ci stworzyć spersonalizowaną przestrzeń.

Maksymalne obciążenie, jakie może znieść półka, wynosi do 200 kilogramów, a rama może przenieść 4000 kg. Dzięki tak dużemu zapasowi, regały Mshelf® bez problemu mogą stać się podstawą do stworzenia konstrukcji wielopiętrowej.

Regał półkowy MShelf – ramy

Rama składa się z dwóch słupów pionowych i systemu stężeń. Słupy mogą być lakierowane lub ocynkowane, a co 25 mm znajdują się na nich prostokątne otwory montażowe. Stężenia montuje się do okrągłych otworów za pomocą śrub lub nitów. Nasze standardowe regały półkowe mogą być wyposażone w jeden z trzech modeli ramy:

  • SHF 01. Jest to standardowa rama otwarta z poziomymi stężeniami. Polecamy ją w przypadku instalacji jednopiętrowych do wysokości 4,5 m z maksymalnym ładunkiem przęsłowym 2000 kg. Idealna do zastosowań biurowych i na lekkie produkty.
  • SHFI 01/03. Rama zamknięta z panelami pośrednimi znacznie zwiększającymi nośność. Do instalacji nisko oraz wysokoprzęsłowej. Przeznaczona jest do ładunków przęsłowych o wadze do 4000 kg.
  • SHFB 01/03. Rama otwarta z diagonalami do zadań specjalnych. Stworzona do wykorzystania w instalacjach wielopiętrowych i do przechowywania ciężkich ładunków. Uniesie ładunek przęsłowy do 4000 kg.
  •  

Metalowe regały półkowe – półki

Półki mocuje się za pomocą systemu klipsów. Na każdy róg półki przypada jeden klips. Można je szybko wpinać i wypinać, dlatego zmiana wysokości półki jest dziecinnie prosta. Dzięki zaokrąglonym krawędziom klipsów zminimalizowaliśmy ryzyko zranienia dłoni podczas załadunku.

Unikalną cechą naszego systemu są półki. Ich wymiary dopasowaliśmy do najpopularniejszych pojemników plastikowych i kartonów. Każda część półki została dokładnie dopracowana. Dłuższe boki składają się z profili zamkniętych, które najlepiej przenoszą obciążenia i zapobiegają skręcaniu się. Dodatkowo przedni profil idealnie nada się do zamocowania etykiet. Krótsza strona półki jest potrójnie zagięta, a rogi podwójnie zagięte. To nie tylko zwiększa wytrzymałość, ale wraz z zaokrąglonymi brzegami skutecznie zapobiega skaleczeniom. Co 53 mm zastosowaliśmy perforacje pozwalające na montaż przegród pionowych. Nasze metalowe regały półkowe są nie tylko mocne, ale także przyjazne w użytkowaniu!

Akcesoria do regałów półkowych

Podstawowe akcesoria to m.in. stopy, podkładki poziomujące i podwójne łączniki regałów. Opcjonalnie dostępne są plastikowe zatyczki, przegrody pionowe, panele z siatki.

Antresole i regały wielopoziomowe warto wyposażyć w przydatne akcesoria. Niektóre z nich ułatwią użytkowanie i zwiększą bezpieczeństwo jak choćby bramki paletowe. Te proste balkony, zamontowane tak, aby licować się z barierkami, poprawiają komfort i znacznie upraszczają bezproblemowy załadunek i rozładunek palet.

Niezbędne są za to… schody i poręcze. Schody mogą być zintegrowane ze strukturą podłogi lub być oddzielone. Ich rozmiar i nachylenie (pomiędzy 20o i 45o ) jest uzależniony od przepisów i dostępnej powierzchni. Wyposażone są w ażurowe stopnie oraz metalowe poręcze. Te ostatnie umieszczone są na wysokość 1100 mm i zabezpieczone na wysokości kolan i pasa. Zaprojektowaliśmy je zgodnie z surowymi wymogami dla instalacji przemysłowych, ale przede wszystkim z myślą o ergonomii i wygodzie użytkowania.


Różnorodność profili i półek pozwala na stworzenie regału półkowego idealnie dopasowanego do potrzeb klienta. Mogą to być konstrukcje uniwersalne lub wąsko wyspecjalizowane. Jeśli nie jesteś pewien, czy nasz produkty spełnią Twoje oczekiwania, zadzwoń do nas lub napisz – z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania!

REGAŁY Z PÓŁKAMI

składowanie towaru na półkach

Skontaktuj się z nami w sprawie wyceny regałów półkowych

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

więcej o regałach półkowych

Jaki towar składujemy na regałach półkowych?
Jak zbudowany jest regał półkowy?
Jaka jest maksymalna wysokość regałów półkowych?
Jakie głębokości półek można zastosować?
Jaka jest maksymalna szerokość regałów półkowych?
Czy można zmieniać wysokość i miejsce półki w regale?
Czy regały półkowe można stosować na zewnątrz budynku?