Regały wielopoziomowe to idealne rozwiązanie jeżeli potrzebujesz łatwego dostępu do towarów w magazynie obsługiwanym przez ludzi albo chcesz ułatwić dostęp w konkretnych miejscach. Przygotowaliśmy trzy propozycje, ale to dopiero początek. Jak zwykle w przypadku naszych systemów przechowywania, można je łączyć i modyfikować, aby osiągnąć pożądany efekt.

Podstawowe rozwiązanie opiera się na sprawdzonych modelach regałów. Stworzyliśmy rozwinięcia do naszych systemów MRack® і Mshelf®, które pozwalają na montaż podłóg i schodów użytkowych. Przekształca je to w pełnoprawne regały wielopoziomowe dostosowane do indywidualnych wymagań klienta i możliwości magazynu. Autorski system Mezzanine® pozwala tworzyć antresole, które w przeciwieństwie do tradycyjnych konstrukcji pozwalają na łatwą rozbudowę i modyfikacje.

Systemy podłogowe regałów wielopoziomowych

Oparcie bazowych modeli regałów wielopoziomowych o istniejące rozwiązania ma wiele zalet. To przede wszystkim wspólna baza części i komponentów. Dzięki temu można obniżyć cenę, bez kompromisów w kwestii jakości i użytkowania. Dodatkową zaletą jest możliwość przerobienia istniejących regałów półkowych na konstrukcje wielopoziomowe.

Jaka podłoga będzie najlepsza?

A co położyć na konstrukcję? Mamy dwie propozycje. Pierwsza z nich to ДСП з високою щільністю. Jej grubość to 38 mm, które w zupełności wystarcza, aby stworzyć pewną, gładką podłogę. Na życzenie klienta może on być pokryta substancją antypoślizgową i wykończona na biało od spodu.

Jeśli potrzebujesz bardziej wytrzymałego pokrycia, doskonałym rozwiązaniem będzie перемикаюча решітка. Jest odporna na uderzenia i łatwa w czyszczeniu, choć należy pamiętać o zabezpieczeniu towarów i stanowisk znajdujących się pod nią. Dostępna w różnych grubościach (od 25 do 35 mm), wielkościach siatek (30×30, 30×40 lub 30×60) oraz wielu grubościach płaskownika zadowoli najbardziej wymagających klientów i nie zawiedzie w ciężkich warunkach. Co ważne, konstrukcje kratowe znacząco poprawiają cyrkulację powietrza w magazynie, wpływając na samopoczucie pracowników.

Jak wszystkie systemy przechowywania, które oferujemy, nasze regały wielopoziomowe są zgodne z europejskimi normami FEM i EN oraz certyfikacją ISO 9001. Przy ich projektowaniu używamy specjalistycznego oprogramowania i przeprowadzamy zaawansowane obliczenia statyczne. Wszystkie komponenty są poddawane testom laboratoryjnym, aby uzyskać pewność, że zniosą wiele lat przemysłowego użytkowania. Automatyczny proces produkcji jest zaś gwarancją powtarzalności wyrobów i optymalnej jakości.

Budowa regałów wielopoziomowych

Tak jak pisaliśmy wcześniej, podstawą są systemy Mshelf® і MRack®. Ten pierwszy przeznaczony jest do składowania lżejszych towarów, a drugi do ciężkich przedmiotów ładowanych ręcznie, na przykład elementów maszyn. Niezależnie od wybranej opcji, powierzchnie robocze są podobne. Można zdecydować się na system podłogowy, przejścia pośrednie lub połączeniu obu tych rozwiązań. Zależnie od potrzeb i rodzaju obsługi (ręcznie lub za pomocą wózków), nośność wacha się od 350 do 1000 kg/m2. Pozwala to uniknąć nadmiernego rozbudowania względem potrzeb, dzięki czemu nie tylko zwiększa się ilość miejsca na towary, ale także zmniejszają koszty.

Regały wielopoziomowe wymagają mocnej konstrukcji

Podłoga opiera się na profilach typu C. Dzięki specjalnym łącznikom, belki poprzeczne są mocowane do belek głównych bezśrubowo. Przyspiesza to montaż i zmniejsza ilość elementów, a nie ma wpływu na bezpieczeństwo. Profile zostały zaprojektowane tak, aby łatwo było w nich zamontować oświetlenie, okablowanie i inne akcesoria. Standardowo belki są ocynkowane, a słupy zabezpieczone farbą epoksydową w kolorze RAL 7024 w technologii malowania proszkowego. Na życzenie klienta możemy to jednak zmienić.

Regał wielopoziomowy oparty na systemie Mezzanine

Naszym flagowym produktem w tej kategorii jest system Mezzanine®. Zaprojektowaliśmy go specjalnie w celu tworzenia najlepszych konstrukcji podestowych na rynku. Tradycyjne stalowe antresole magazynowe są jednostkowymi produktami, a ich serwis przysparza wielu problemów. Priorytetem więc była modułowość konstrukcji, możliwość jej łatwego modyfikowania i dostosowywania do zmieniających się potrzeb. Ten cel udało się zrealizować w stu procentach!

Kolumny

Wykonane są ze stalowych profili o kwadratowym przekroju. Ich wymiary dobieramy zależnie od przewidywanego obciążenia i rodzaju użytkowania. Na ich szczytach umieszczone są konektory typu L, do których mocowane są belki główne. W razie potrzeby, można zainstalować większą liczbę konektorów, tworząc tym samym instalację wielopoziomową. O sztywność antresoli dbają stężenia rozpięte między kolumnami.

Belki

Belki główne wytwarzamy z profili zimnowalcowanych o przekroju ceowym. Różnorodność profili o wysokości od 150 mm do 350 mm i grubości od 2 mm do 3 mm umożliwia dokładne dostosowanie projektu i użytych materiałów do zadań stojących przed antresolą.

Belki poprzeczne opierają się o profil typu sigma, by zapewnić wysoką wytrzymałość na zwichrzenie pod obciążeniem. Tak jak belki główne, występują w wielu rozmiarach, a ich rozmieszczenie determinuje zastosowana podłoga.

Połączenie antresoli magazynowej z regałem paletowym

Dzięki specjalnie w tym celu zaprojektowanym łącznikom, można łatwo połączyć profile antresoli oraz standardowych regałów paletowych. To rozwiązanie często jest stosowane na piętrach odbioru lub aby wesprzeć taśmociągi w zautomatyzowanych systemach. Zwiększa wydajność, a czasami zwyczajnie jest nieodzowne w pewnej części magazynu.

Wyposażenie dodatkowe i inne konstrukcje

Wszystkie nasze projekty można wyposażyć w szereg akcesoriów zwiększających funkcjonalność i bezpieczeństwo. Ponadto wykorzystując nasz bogaty, katalog jesteśmy w stanie tworzyć niestandardowe produkty do konkretnych zastosowań.

Bramki paletowe

Te nieskomplikowane zabezpieczenia pozwalają na bezproblemowy załadunek i rozładunek palet. Ich wielkość dostosowana jest do wielkości palet, a profile zamontowane są na tej samej wysokości co barierki.

Poręcze i schody

Schody mogą być zintegrowane z regałem lub antresolą, z dodatkową strukturą podłogową lub być oddzielone. Ich rozmiar i nachylenie (pomiędzy 20про і 45про ) jest zależny od przepisów i dostępnej powierzchni. Nasze standardowe schody posiadają ażurowe stopnie oraz metalowe poręcze.

Nasze poręcze opracowaliśmy w oparciu o wymagania projektowe dla instalacji przemysłowych, jednak priorytetem była ergonomia. Standardowa stalowa barierka ma wysokość 1100 mm, poręcz oraz zabezpieczenie umieszczone są na wysokości kolan i pasa.

Wolne przejście we wszystkich kierunkach

Czasami potrzebne jest wolne przejście we wszystkich kierunkach. Pozwalają na to specjalnie zaprojektowane stężenia w postaci ramy regału paletowego zainstalowane tuż pod belkami głównymi i poprzecznymi.

Використання багаторівневих стелажів

Te konstrukcje sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest prosty i sprawny dostęp do wszystkich towarów, a operacje magazynowe przeprowadza się ręcznie. Dzięki regałom wielopoziomowym працівники можуть легко пересуватися, і немає потреби у важких візках чи драбинах. Якщо у вас все ще є сумніви або ви хочете поставити запитання, не соромтеся і напишіть нам або зателефонуйте. Ми з радістю відповімо на всі ваші запитання!