Regały magazynowe są nieodzownym elementem wyposażenia każdego magazynu, a mnogość ich wersji pozwala na dokładne dopasowanie do potrzeb odbiorców. Aby odpowiednio wykorzystać przestrzeń magazynową, należy dobrać technologie przechowywania do pomieszczenia, towarów i wielu innych czynników. Proponujemy kompleksowe rozwiązania, nierzadko łączące wiele typów regałów, a realizacje przeprowadzamy od początkowych etapów projektowych, po oddanie do użytku. Celem łatwiejszej orientacji w tej dziedzinie, podzieliliśmy nasze produkty w zależności od przechowywanych towarów.  

REGAŁY MAGAZYNOWE – OFERTA

натисніть тут i sprawdź ofertę regałów w sklepie internetowym!

Regały magazynowe – klasyfikacja i podział regałów

  • PALETOWE – służą do przechowywania zarówno lekkich, jak i ciężkich spaletyzowanych towarów. Ponieważ same palety nie zawsze wykonane są poprawnie, sztywność i stabilność konstrukcji jest w tym przypadku priorytetem. Bogaty wybór akcesoriów ułatwia magazynowanie i zwiększa bezpieczeństwo. Rozwinięciem ich idei są regały mobilne, pozwalające na bardziej efektywne wykorzystanie miejsca w magazynie.
  • PÓŁKOWE – projektowane są do przechowywania lekkich i średniociężkich towarów. Bardzo ważny jest łatwy dostęp do wszystkich półek i poziomów.
  • WSPORNIKOWE (dłużycowe) – to idealne rozwiązanie do składowania długich towarów, takich jak rury czy drewno lub przedmiotów o nietypowych kształtach. Modułowa konstrukcja pozwala w prosty sposób rozbudowywać je i modyfikować.
  • ANTRESOLE I PODESETY – Pozwalają na aranżację magazynu w taki sposób, aby ułatwić pracownikom dostęp to towarów, a system podłóg może być łatwo poddawany modyfikacjom.

Wszystkie nasze systemy przechowywania projektowane są z użyciem specjalistycznego oprogramowania. Podobnie jak obliczenia statyczne, wymagają doświadczenia i wiedzy. Zautomatyzowana produkcja zapewnia najwyższą jakość i powtarzalność. Używamy wysokiej jakości stali wysokowęglowej, a lakier proszkowy або cynkowanie chronią profile przed uszkodzeniami i warunkami zewnętrznymi.

Jak dobrać regały magazynowe?

Aby dobrać odpowiednie regały, należy określić swoje potrzeby. Czy regały będą służyć w magazynie, czy może jako część sklepu? Co będzie przechowywane i jak duży będzie obrót? Niezależnie od Twoich wymagań, otrzymasz osobistego doradcę, którego wspierać będzie zespół inżynierów, pomoże on dobrać najlepsze rozwiązania, a także zaopiekuje się projektem na każdym etapie. Taki model pracy gwarantuje pełne skupienie się na kliencie oraz jego potrzebach i znajomość sprawy w każdym jej aspekcie.

Regały magazynowe do lekkich towarów

Nie każdy potrzebuje zawodnika wagi ciężkiej. W niewielkich warsztatach, magazynach przemysłowych czy nawet biurach i wszystkich miejscach, gdzie zachodzi potrzeba przechowywania lekkich i średnich towarów system Mshelf® będzie strzałem w dziesiątkę. Dla wielu użytkowników nośność 200 kg na półkę będzie więcej niż wystarczająca, zapewniając komfortowy margines bezpieczeństwa. Dostępne są trzy typy ramy (otwarta, zamknięta i stężona). Klipsy półkowe można montować co 25 cm. To w połączeniu z unikalną konstrukcją szuflad, przystosowaną do najpopularniejszych pojemników i możliwością montażu przegród pionowych pozwala na utrzymanie porządku i sprawny dostęp. Dodatkowo ogromny zasób akcesoriów, takich jak drzwi, listwy, etykiety i osłony pozwala na niespotykane możliwości dostosowania regałów.

Dzięki ramie mogącej przenieść obciążenie do 4000 kg możliwe jest stworzenie konstrukcji wielopiętrowej.

regały magazynowe midi rack

Regały wielopiętrowe i antresole magazynowe – kiedy to dobre rozwiązanie?

Zarówno system Mshelf®, jak i Midi Rack® mogą posłużyć jako podstawa do podłóg i schodów. Dwa podstawowe rozwiązania to: systemy podłogowe oraz przejścia pośrednie. Stosuje się także ich połączenie. Zazwyczaj montujemy podłogi z drewna lub kraty pomostowej. W przypadku drewna warto pokryć je dodatkową warstwą antypoślizgową i zwiększyć w ten sposób poziom bezpieczeństwa. Regały wielopoziomowe to proste rozwiązanie, które pozwala zagospodarować kubaturę magazynu, ułatwić pracownikom dostęp oraz usprawnić inwentaryzację.

Konstrukcje podestowe na magazynach są znane nie od wczoraj. Tym, co odróżnia nasze antresole oparte na systemie Mezza® od tradycyjnych odpowiedników jest modułowość konstrukcji, która daje możliwość bezproblemowego modyfikowania. Oferujemy też szeroki wybór poręczy, schodów i dodatków. Za pomocą specjalnych łączników można zintegrować je z regałami paletowymi. Wielu klientów korzysta z tej możliwości przy piętrach odbioru lub taśmociągach. Мезоніни i regały wielopiętrowe będą warte rozważenia w wysokich pomieszczeniach, w których mają być składowane mniejsze produkty, a pracownicy potrzebują sprawnego dostępu do nich.

складські стелажі

Regały magazynowe do towarów dłużycowych

W przypadku długich i nietypowych przedmiotów warto rozważyć консольні стелажі. Niezwykle prosta, a jednocześnie wytrzymała konstrukcja zapewnia do 2500 kg udźwigu na ramię wsporcze i została stworzona z myślą o dłużycach (drewnie dłuższym niż 6 metrów). Stąd też pochodzi ich popularna nazwa – regały dłużycowe. Z tego powodu idealnie nadają się do składowania rur, drewna, prętów czy różnego rodzaju płyt. Odpowiednio przystosowana poradzi sobie nawet z karoseriami i kompletnymi samochodami. Solidna budowa może też zostać zadaszona i być używana na zewnątrz lub posłużyć do budowy magazynu! Do ich obsługi najbardziej odpowiedni będzie wózek widłowy lub dźwig. Zakres długości ramienia wynosi od 600 mm do nawet 2500 mm! Można je wyposażyć w zdejmowany ogranicznik na dziobie, który zabezpieczy towary przed upadkiem.

regały magazynowe mshelf

Regały magazynowe do ciężkich towarów

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są палетні стелажі. Choć mogą służyć także do przechowywania lekkich towarów, z reguły zaprojektowane są tak, aby wytrzymać duże obciążenia. Podstawowym systemem przechowywania palet jest PAL RACK®. Został od zaprojektowany pod kątem maksymalnej wydajności oraz taniej naprawy w przypadku uszkodzenia przez wózek widłowy. Ramy wykonane są z dwóch słupów połączonych kilkoma stężeniami, a wszystko połączone jest śrubowo. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest osiągnięcie 30 metrów wysokości i ładowności sięgającej 45 ton. Między ramami bezśrubowo zamontowane są belki, co pozwala na prostą i szybko zmianę aranżacji. Cztery typy belek pozwalają na dopasowanie regału do przechowywanych towarów, a opcjonalny poziom zdawczo-odbiorczy zwiększa efektywną przestrzeń magazynową. Różne rodzaje stężeń pomogą uzyskać odpowiednią sztywność konstrukcji, a ochraniacze przedłużą żywotność i ułatwią użytkowanie. W ofercie mamy też akcesoria zwiększające sztywność palet, które często pozostawiają pod tym względem sporo do życzenia.

 

Bez korytarzy roboczych?

Sposobem na zwiększenie powierzchni magazynowej jest usunięcie korytarzy roboczych. Tak właśnie działają regały wjezdne. Ten system zaprojektowano w celu przechowywania na paletach jednorodnych towarów, szczególnie tych zbyt delikatnych, aby ustawiać je jedne na drugich. Dzięki prostym, wytrzymałym szynom załadunek palet jest prosty, a w połączeniu z prowadnicami dla wózka widłowego pewny i bezpieczny. W zależności od sposobu załadunku i rozładunku regały wjezdne dzielimy na:

  • wjezdne pojedyncze
  • przejezdne
  • wjezdne podwójne

Najważniejszym elementem są szyny. Specjalna budowa profilu zapobiega zwichrowaniu, a użycie wysokiej jakości stali pozwala na osiągnięcie maksymalnej długości 9 metrów. Wszystkie elementy takie jak prowadnice i ochraniacze są zaprojektowane pod kątem łatwej wymiany i zabezpieczenia towaru oraz konstrukcji.

 

Regały magazynowe mobilne do efektywnego wykorzystania przestrzeni

Rozwinięciem idei regałów wjezdnych są regały mobilne. Dzięki możliwości przesuwania wymagają tylko jednego korytarza roboczego. Pozwala to na efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej przy jednoczesnym szybkim i sprawnym dostępie do wszystkich towarów. Ale jak to działa?

W betonowej posadce instaluje się dwie główne szyny prowadzące i kilka płaskich, które przejmują ciężar oparty na kołach. Wymaga to dużej precyzji wykonania i płaskiej podłogi, jednak co ciekawe nie ma konieczności spawania elementów podczas montażu.

Każdy regał zainstalowany jest na mobilnej podstawie wyposażonej w cztery łożyskowane koła i płytę osłonową. Podstawy są wyposażone w system czujników optycznych połączony z centralnym systemem sterującym. Zapewnia on optymalne działanie kompleksu, dbając o bezpieczeństwo i oszczędność energii (jest połączony z systemem oświetlenia). Może być sterowany za pomocą pilota lub komputera i pozwala na dostosowanie ruchu regałów do potrzeb użytkownika. Działa on na zasadzie plug’n’play, dzięki czemu bez problemu rozpoznaje nowe elementy magazynu i nie wymaga dodatkowego programowania. Jego obsługa jest intuicyjna, a stopień automatyzacji można łatwo zmieniać.

Dodatkową zaletą regałów mobilnych jest możliwość osadzenia na platformach innych rodzajów systemów przechowywania jak na przykład консольні стелажі. Umożliwia to budowanie unikalnych systemów przechowywania przeznaczonych do zastosowań specjalnych.

regały mobilne

Regały magazynowe z półkami do towarów średniej wagi

Tu sprawdzi się system Midi Rack®. Został on zaprojektowany z myślą o ładunkach średniego ciężaru. Dzięki prostemu systemu montażu oraz przystępnej cenie będzie świetnym wyborem w przypadku magazynowania produktów ładowanych ręcznie. W oparciu o Midi Rack® mogą zostać zbudowane regały półkowe (także te o dużej rozpiętości), instalacje wysokie i wielopiętrowe.

Bezśrubowy system mocowania belek zapewnia odpowiednią sztywność i pozwala na łatwe dostosowanie zabudowy do towarów. Cztery rodzaje belek (w tym specjalne, przeznaczone do składowania opon) oraz trzy rodzaje półek to gwarancja stworzenia odpowiedniej zabudowy. Całość konstrukcji zaś mocno przypomina regały paletowe.

Jaka jest cena regałów magazynowych?

Cena regałów metalowych jest zależna od stopnia zaawansowania konstrukcji, jej parametrów i dobranych akcesoriów. Nasze produkty przeznaczone są dla małych i dużych przedsiębiorców, dlatego zapewniamy atrakcyjne ceny przy zachowaniu optymalnej jakości. Szczegółowe informacje dotyczące konkretnych modeli mogą Państwo znaleźć w naszym sklepie internetowym.

katalog regały magazynowe pobierz

Katalog regałów magazynowych