Wózki magazynowe to niezbędny element wyposażenia każdego magazynu. Tylko dzięki dobrze dopasowanym wózkom magazynowym możliwe będzie szybkie i efektywne przenoszenie oraz układanie ładunków na naszej przestrzeni magazynowej.

Oferta wózków do magazynu

 

Rodzaje wózków do magazynów

Znajdujące się w naszej ofercie wózki magazynowe odpowiadać będą wszystkim indywidualnym potrzebom Klientów mających specyficzne i wysokie wymagania w branży transportu i magazynowania towarów. Wózki magazynowe stanowią niezbędne wyposażenie każdego magazynu, toteż wybór odpowiedniego powinien być jak najbardziej przemyślany.

Dzięki wózkom magazynowym przenoszenie ładunków będzie niezwykle szybkie i efektywne. Nasza szeroka oferta nieustannie poszerza się o nowe produkty, a wśród aktualnie dostępnych Klienci znaleźć mogą między innymi wózki:

  • podnośnikowe – napędzane są elektrycznie i posiadają ładowność do 1500 kilogramów. Kompaktowa i lekka konstrukcja gwarantuje dużą zwrotność wózka, przy jednoczesnej możliwości podnoszenia do wysokości 5,6 metra. Tego rodzaju wózki elektryczne najlepiej sprawdzają się w miejscach pracy o niskim natężeniu ruchu, zaś wskaźnik baterii z automatyczną funkcją odcięcia napięcia zwiększa żywotność akumulatora
  • paletowe – pozwalają na szybkie i nieskomplikowane podnoszenie i przenoszenie palet wraz z ładunkiem. Stanowi niezastąpione narzędzie w każdym magazynie.
  • platformowe – przeznaczone są do przewozu różnorodnych paczek, skrzynek, beczek oraz innych ładunków o niewielkich gabarytach
  • taczkowe – ich konstrukcja pozwala na bezproblemowy i bezpiecznych transport paczek, worków, pralek, a nawet gazet i czasopism.

Do czego wykorzystywane są wózki magazynowe?

Wózki magazynowe służą przede wszystkim wykonywaniu wszelkiego rodzaju prac związanych z transportem i przechowywaniem towarów. Przewożenie i składowanie ładunków jest nieodłącznym elementem funkcjonowania wydajnych powierzchni magazynowych. Efektywne zarządzanie przestrzenią wymaga stosowania kompleksowych rozwiązań, umożliwiających tworzenie wielopoziomowych systemów przechowywania. Tym samym, wózki magazynowe będą służyć przewożeniu towarów oraz podnoszeniu ich na określoną wysokość powierzchni składowania.

Charakterystyka wózków do magazynu

Wózki elektryczne magazynowe charakteryzują się niewielkim promieniem skrętu, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do pracy nawet w wąskich przestrzeniach magazynowych. Jest to szczególnie istotne przy dużym natężeniu prac oraz w najbardziej uczęszczanych sektorach magazynu. Wykorzystanie wózków magazynowych to nieocenione udogodnienie w zakresie funkcjonowania dużych zakładów produkcyjnych i przemysłowych, a także obiektów handlowych.

Nie do końca wiadomo co wybrać? Skontaktuj się z nami. Nasz przedstawiciel przygotuje kompleksową ofertą uwzględniając wszystkie Państwa wymagania. Nasze doświadczenie pozwala nam dopasować wyposażenie magazynu tak, aby w pełni wykorzystać jego możliwości.