Antresola magazynowa podest

Antresole i podesty magazynowe

Podesty i antresole do budowania systemu podłóg oparty został o rozwiązanie Mezza.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych konstrukcji stalowych, można go łatwo rozbudowywać lub modyfikować dla przyszłych wymagań.

System antresoli Mezza został zaprojektowany na potrzeby realizowania konstrukcji podestowych. W przeciwieństwie do konwencjonalnych konstrukcji stalowych, można go łatwo rozbudować lub modyfikować dla przyszłych potrzeb. Szeroki wybór akcesoriów, takich jak schody, poręcze, barierki i bramki paletowe sprawia, że może być używany w każdym systemie wielopiętrowym w systemach półkowych i paletowych w połączeniu z podłogami. Dzięki komponentom modułowym systemu można osiągnąć wiele możliwych rozpiętości i obciążenia od 350 do 1000kg/m2

 1. Kolumna
 2. Belka główna
 3. Konektor
 4. Stężnie
 5. Podłoga:płyta wiórowa/krata

Standardowym wykończeniem dla belek jest ocynk a dla słupów farba epoksydowa w kolorze RAL 5015 (sky blue) w technologi malowania proszkowego.

Płyty wiórowe dostępne typy płyt o grubości 38mm:

 • Płyta wiórowa o dużej gęstości - górna powierzchnia naturalna - dół biała melanina
 • Płyta wiórowa o dużej gęstości z pokryciem antypoślizgowym - dół biała melanina

Opcjonalnie możliwe jest zastosowanie krat pomostowych. Zmienne wielkości oczek siatki(30x30, 30x40 lub 30x60) wspólnie z odpowiednią wysokością paneli (od 25 do 35mm) i grubością płaskownika są dobierane tak by osiągnąć wymagana wytrzymałość.

Profile antresoli mogą być połączone na standardowych ramach regałów paletowych za pomocą specjalnie zaprojektowanych łączników. Regały paletowe w połączeniu z antresolą często są stosowane na piętrach odbioru lub aby wesprzeć taśmociągi w zautomatyzowanych systemach.

Komponenty

 

Kolumny

Kolumny wykonane są z profili stalowych o przekroju kwadratowym. Ich wymiary zależą od obciążenia na kolumnę oraz wysokości konstrukcji. Belki głównie są mocowane do konektorów przyspawanych na szczytach kolumn. Dla wielopoziomowych instalacji można stosować większą ilość konektorów na wysokości.

Belki główne produkowane są z profili zimnowalcowanych o przekroju ceowym. Różnorodność profili o wysokości od 250mm do 360mm i grubości od 2,5mm do 4mm pozwala na najlepszą optymalizację oraz projekt idealnie dopasowany do konkretnych wymagań magazynowych

Połączenia pomiędzy belkami głównymi a poprzecznymi tworzą sztywne konektory typu L. Obciążenia z belek poprzecznych są przenoszone na belki główne bez odkształceń konektorów.

Belki poprzeczne zaprojektowano jako profil typu sigma, by zaprojektować wytrzymałość na zwichrzenie pod obciążeniem. Ponownie różnorodność profili pozwala dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Typ płyty lub kraty, wymiary paneli oraz wymagane obciążenie determinuje rozstaw belek

Stabilność i sztywność zapewnia system stężeń. Na poziomie podłogi profile stalowe o przekroju kwadratowym łączą kolumny z podłożem. W wielopoziomowych konstrukcjach stężenia drugiego poziomu wykonane są z płaskowników połączonych śrubami rzymskimi. W przypadku podłóg z krat konieczne jest stosowanie pod nimi stężeń poziomych.

Podesty i antresole do budowania systemu podłóg oparty został o rozwiązanie Mezza. W przeciwieństwie do konwencjonalnych konstrukcji stalowych, można go łatwo rozbudowywać lub modyfikować dla przyszłych wymagań.System podestów magazynowych umożliwia budowanie podestów roboczych jedno i  wielopoziomowych. W przeciwieństwie do konwencjonalnych konstrukcji stalowych, podesty magazynowe Mezza można łatwo rozbudowywać lub modyfikować dla przyszłych wymagań. W połączeniu z szeregiem akcesoriów, takich jak schody, poręcze i bramki paletowe, może być używany w praktycznie każdym magazynie. Dzięki komponentom modułowym podest magazynowy Mezza, może osiągnąć wiele możliwych rozpiętości, przy ładunkach od 350 do 1000 kg/m2.

UDOWODNIONE KORZYŚCI PODESTU MAGAZYNOWEGO MEZZA

 • Tańsze niż konwencjonalne podłogi stalowe lub betonowe.
 • System modułowy, który jest bardziej elastyczny i łatwiejszy w rozbudowie by sprostać wymaganiom w przyszłości.
 • Łatwa integracja schodów, poręczy, wind i taśmociągów.
 • Możliwość instalacji przewodów powietrznych, rur do spryskiwaczy czy kabli elektrycznych

 


Antresole magazynowe wykonywane są ze specjalnie do tego dostosowanej blachy ocynkowanej, co znacznie zwiększa trwałość systemu magazynowego. Technologia, którą wykorzystuje się do produkcji antresol cieszy się dużą popularnością i zyskała wielu entuzjastów. Korzystając z oferty naszej firmy mają Państwo pewność, ze antresole magazynowe charakteryzują się doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu możliwe jest optymalne wykorzystanie pakowności magazynu, a stworzenie dodatkowych kondygnacji daje możliwość zaadaptowania przestrzeni pod składowanie różnorodnych produktów. Nieustannie poszerzamy swoją i pracowników wiedzę na temat rozwoju inżynierii konstrukcyjnej, co pozwala nam na stosowanie odpowiednich profili antresol o wysokiej wytrzymałości, które są w stanie utrzymać wysokie obciążenie. Pomosty magazynowe pozwalają na maksymalne użycie przestrzeni magazynu, bez konieczności jego rozbudowy, co w głównej mierze przyczyniło się do ich popularności. Wysoka nośność, łatwość montażu i demontażu, a także szeroki wybór akcesoriów umożliwiający dostosowanie konstrukcji do wymagań Klienta sprawiają, ze jest to rozwiązanie godne uwagi.