Akcesoria i rozbudowa antresoli magazynowej

System antresoli Mezza został zaprojektowany na potrzeby realizowania konstrukcji podestowych. Szeroki wybór akcesoriów, takich jak schody, poręcze, barierki i bramki paletowe sprawia, że może być używany w każdym systemie wielopiętrowym w systemach półkowych i paletowych w połączeniu z podłogami. Dzięki komponentom modułowym systemu można osiągnąć wiele możliwych rozpiętości i obciążenia od 350 do 1000kg/m2

antresola magazynowa
  1. Kolumna
  2. Belka główna
  3. Konektor
  4. Stężnie
  5. Podłoga:płyta wiórowa/krata

 

Standardowym wykończeniem dla belek jest ocynk a dla słupów farba epoksydowa w kolorze RAL 5015 (sky blue) w technologi malowania proszkowego.

Dostępne płyty wiórowe o grubości 38mm: <ul><li>górna powierzchnia naturalna – dół biała melanina</li><li>górna z pokryciem antypoślizgowym – dół biała melanina</li></ul>

Opcjonalnie możliwe jest zastosowanie krat pomostowych. Zmienne wielkości oczek siatki(30×30, 30×40 lub 30×60) wspólnie z odpowiednią wysokością paneli (od 25 do 35mm) i grubością płaskownika są dobierane tak by osiągnąć wymagana wytrzymałość.

Profile antresoli mogą być połączone na standardowych ramach regałów paletowych za pomocą specjalnie zaprojektowanych łączników. Regały paletowe w połączeniu z antresolą często są stosowane na piętrach odbioru lub aby wesprzeć taśmociągi w zautomatyzowanych systemach.

Antresole – Charakterystyka i komponenty

Kolumny

Wykonane są z profili stalowych o przekroju kwadratowym. Ich wymiary zależą od obciążenia na kolumnę oraz wysokości konstrukcji. Belki głównie są mocowane do konektorów przyspawanych na szczytach kolumn. Dla wielopoziomowych instalacji można stosować większą ilość konektorów na wysokości.

Belki główne produkowane są z profili zimnowalcowanych o przekroju ceowym. Różnorodność profili o wysokości od 250mm do 360mm i grubości od 2,5mm do 4mm pozwala na najlepszą optymalizację oraz projekt idealnie dopasowany do konkretnych wymagań magazynowych

Połączenia pomiędzy belkami głównymi a poprzecznymi tworzą sztywne konektory typu L. Obciążenia z belek poprzecznych są przenoszone na belki główne bez odkształceń konektorów.

Belki poprzeczne zaprojektowano jako profil typu sigma, by zaprojektować wytrzymałość na zwichrzenie pod obciążeniem. Ponownie różnorodność profili pozwala dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Typ płyty lub kraty, wymiary paneli oraz wymagane obciążenie determinuje rozstaw belek

Jakie są zalety antresoli magazynowej?

  • elastyczny i łatwy w rozbudowie system
  • łatwa integracja schodów, poręczy, wind i taśmociągów
  • możliwa instalacja przewodów powietrznych, rur do spryskiwaczy czy kabli elektrycznych

 


Nieustannie poszerzamy swoją i pracowników wiedzę na temat rozwoju inżynierii konstrukcyjnej, co pozwala nam na stosowanie odpowiednich profili antresol o wysokiej wytrzymałości, które są w stanie utrzymać wysokie obciążenie. Pomosty magazynowe pozwalają na maksymalne użycie przestrzeni magazynu, bez jego rozbudowy, co w głównej mierze przyczyniło się do ich popularności. Wysoka nośność,ułatwiony montaż i demontaż, a także szeroki wybór akcesoriów umożliwiający dostosowanie konstrukcji do wymagań Klienta sprawiają, ze jest to rozwiązanie godne uwagi.

Budowa antresoli - schody, poręczę i kraty

Nasze poręcze zostały opracowane w oparciu o najwyższe wymagania projektowe dla instalacji przemysłowych. Standardowa stalowa barierka ma wysokość 1100 mm, poręcz oraz zabezpieczenie na wysokości kolan i stóp. Zestaw gotowych części i ładunków pozwala na dostosowanie barierki do każdego kształtu platformy.

Schody mogą być zintegrowane z regałem, z dodatkową strukturą podłogową lub znajdować się poza antresolą. W zależności od kraju, możliwe są różne rodzaje schodów, lokalne przepisy regulują w szczególności rozmiar i nachylenie schodów (pomiędzy 20 i 45 stopni). Nasze standardowe schody posiadają ażurowe stopnie oraz metalowe poręcze.

W niektórych przypadkach należy zapewnić wolne przejście we wszystkich kierunkach. Pozwalają na to specjalnie zaprojektowane stężenia w postaci ramy regału paletowego (ochrona ramy) zainstalowane tuż pod belkami głównymi i poprzecznymi.

W niektórych przypadkach używa się krat do podłóg antresoli. Kraty dostępne są w wielu wymiarach, zgodnie z wymaganą ładownością, ładunkiem punktowym i rozpiętością belek dodatkowych.

Antresole przemysłowe stalowe

Projektowane przez nas antresole (wraz z montażem) wykonane są ze specjalnie do tego dostosowanej blachy ocynkowanej, co znacznie zwiększa trwałość systemu magazynowego.

Stabilność i sztywność zapewnia system stężeń. Na poziomie podłogi profile stalowe o przekroju kwadratowym łączą kolumny z podłożem. W wielopoziomowych konstrukcjach stężenia drugiego poziomu wykonane są z płaskowników połączonych śrubami rzymskimi. W przypadku podłóg z krat konieczne jest stosowanie pod nimi stężeń poziomych.