Nasza firma opracowuje rozwiązania magazynowe przy użyciu nowoczesnych technologii projektowania i specjalistycznej wiedzy. Odpowiednie oprogramowanie, stale ulepszane metody produkcji i staranna selekcja materiałów gwarantują niezawodność naszych produktów. To jednak nie wszystko. Na użytkowanie systemów przechowywania wpływa nie tylko jakość jego wykonania, ale także odpowiednia instalacja. Aby zapewnić bezpieczne warunki pracy na wiele lat, warto zadbać o poprawny montaż regałów magazynowych.

Samodzielny montaż regałów

Dużą część systemów montujemy sami. To rozwiązanie pozwala na osiągnięcie najlepszych efektów, gdyż znamy nasze produkty od wczesnych prac projektowych i wiemy, na co zwrócić szczególną uwagę przy montażu. W przypadku prostszych, mniejszych systemów niektórzy klienci decydują się na samodzielny montaż. Mimo różnicy w skali większość kluczowych czynności jest podobna. Pamiętać trzeba o narzędziach dobrej jakości – usprawniają pracę i nie niszczą śrub, oszczędzamy więc sobie nerwów w przyszłości. Jeśli nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie sam, skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy i podpowiemy, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Doświadczenie i praktyka robią swoje – zawodowy monter wykona instalację regałów szybciej i pewniej, a na usługę wystawiana jest gwarancja.

Sprawny montaż

Przede wszystkim ważne jest dokładne skręcenie lub znitowanie regałów. Kolejność łączenia elementów ma duże znaczenie, podobnie jak siła, z jaką należy dociągnąć śruby. Nawet niewielkie regały mogą narobić dużych szkód w przypadku uszkodzenia, dlatego nie warto się spieszyć przy montażu. W pierwszej kolejności składane są słupy, półki oraz ich mocowania. Następnie dodawane są stężenia, co zwiększa sztywność konstrukcji.  W przypadku wysokich konstrukcji często składa się segmenty „na płasko”, a dopiero potem stawia je do pionu i mocuje.

Stabilność regałów a szybkość montażu

Kluczową sprawą jest stabilizacja regałów. Wszystkie one są konstrukcjami samonośnymi, co oznacza, że tylko i wyłącznie one przenoszą wszystkie obciążenia. Oczywiście, mocowania do różnych punktów hali czy pomieszczenia są niezbędne do stworzenia pewnej konstrukcji, jednak nie mogą mieć one wpływu na nośność. W każdym wypadku niezbędne jest zamocowanie regałów do podłogi. Powierzchnia powinna być równa i dostosowana do przewidywanego obciążenia. Przy lżejszych konstrukcjach pomocne mogą okazać się podkładki poziomujące. Stopy przymocowuje się kotwami. Najlepiej, aby na jedną nogę przypadały przynajmniej dwie kotwy. Zwiększa to znacznie odporność na ścinanie i minimalizuje ryzyko wspornika wokół osi kotwy w przypadku uderzenia (na przykład przez wózek widłowy).

Potrzeba zmiany – demontaż regałów magazynowych

Najczęstszą przyczyną demontażu regałów jest reorganizacja magazynu. Regały są przenoszone w inne miejsce, zastępowane innymi bądź remontowane. Jest to trudniejsze, gdyż należy wziąć pod uwagę zużycie materiałów i konstrukcji. Połączenia mogą być zapieczone, a dźwigary i półki zdeformowane. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność i nigdy nie wspierać drabin o demontowane konstrukcje.

Szczególnie w przypadku przenoszenia regałów z miejsca na miejsce pomocne okażą się segregatory na drobne elementy. Pomogą utrzymać porządek i usprawnić proces ponownego składania. Przy tej okazji warto je przejrzeć i w razie potrzeby wymienić na nowe. Wymienione wyżej procesy nie są bardzo skomplikowane. Wymagają jednak dokładności i cierpliwości. Nasi fachowcy mają za sobą niejedną wymagającą instalację i potrafią odnaleźć się w każdych warunkach, a montaż regałów magazynowych stanowi jedną z naszych podstawowych usług. Nie boimy się wyzwań, a nietypowe projekty traktujemy jako możliwość zdobycia doświadczenia i inspirację dla nowych, innowacyjnych rozwiązań.