REGAŁY WSPORNIKOWE - Oferta

kliknij tutaj i sprawdź ofertę na regały dłużycowe w sklepie internetowym

Regały wspornikowe znane są też jako regały wsporcze, regały dłużycowe to popularne rozwiązanie pozwalające na optymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni magazynowej. I Ich prosta, solidna budowa i modułowa konstrukcja sprawia, że są one świetnym wyborem w przypadku składowania długich, ciężkich i nietypowych przedmiotów.

Odpowiednio dobrane, sprawdzą się też przy innych zastosowaniach.

Jak zbudowane są regały wspornikowe?

Zarówno podstawa, jak i słup regału wykonane są z wytrzymałych stalowych (HEA lub IPE) dwuteowników. Elementy te łączy się śrubami lub spawa, natomiast belki, na których spoczywa towar, są przykręcane lub zabezpieczone blokadami, opcjonalnie mogą być zakończone zdejmowanymi ogranicznikami. Dodatkowo stosuje się stężenia pionowe, które zwiększają sztywność ramowej konstrukcji.

Dane techniczne

Regały wspornikowe występują w wersji pojedynczej, jak i podwójnej, pozwalającej na składowanie towaru z dwóch stron. Same kolumny mogą mieć do 9 metrów wysokości i posiadają perforowanie co 100 mm (opcjonalnie co 50 mm), co pozwala na dostosowanie regału do gabarytów składowanych przedmiotów. Długość ramienia wynosi od 600 mm do 2500 mm. Nośność pojedynczego wspornika to nawet 2500 kg! Dodatkowym elementem wyposażenia bywają prowadnice dla wózków widłowych, które znacznie ułatwiają obsługę regału.

Projektowanie i normy regałów wsporczych

Wszystkie elementy konstrukcji spełniają europejskie normy FEM oraz EN i są zgodne z certyfikacją ISO 9001. Projektujemy je oraz wykonujemy obliczenia statyczne przy pomocy specjalistycznego oprogramowania. Proces produkcji regałów wspornikowych jest zautomatyzowany, co zapewnia wysoką jakość i powtarzalność komponentów. Każda część przeszła wymagające testy laboratoryjne.

Co można składować na regałach wspornikowych?

Popularna nazwa, czyli regały dłużycowe pochodzi o dłużycy – okrągłego, wielkowymiarowego drewna o średnicy minimalnej 200 mm i długości co najmniej 9 m dla drzew iglastych oraz 6 m dla drzew liściastych. Nie dziwi zatem, że często używa się ich właśnie do składowania drewna czy też płyt. Poza tym idealnie sprawdzą się w przypadku blachy, rur, profili i prętów. Odpowiednio ustawione będą dobrym wyborem przy przedmiotach o niestandardowych kształtach jak części samochodowe, karoserie czy nawet kompletne auta.

Zastosowanie regałów wspornikowych

Prosta, solidna konstrukcja sprawia, że regały wspornikowe można spotkać w ogromnej ilości wariacji i odmian. Najczęściej używane są na halach magazynowych, ale po ocynkowaniu mogą służyć także na zewnątrz, można je także zadaszyć. Idąc dalej, można na podstawie regałów stworzyć konstrukcję samonośną – w takim wypadku kolumny służą jako elementy nośne magazynu.

Regały dłużycowe powstały z myślą o przechowywaniu długich, ciężkich towarów i często tworzą dominującą przestrzeń w hali, ale z powodzeniem można je również zastosować w mniejszej skali. Pozwalają one na optymalne wykorzystanie przestrzeni i łatwy dostęp do towaru bez konieczności „przebijania się”. Indywidualne podejście do klienta jest gwarancją doboru odpowiedniego systemu przystosowanego do towaru i pomieszczenia.

Użytkowanie regałów do dłużyc

Zazwyczaj systemy regałów dostosowane są do obsługi przez dźwig lub wózki widłowe, co w przypadku masywnych przedmiotów o nietypowym kształcie ma kluczowe znacznie przy załadunku. Innym sposobem jest użycie regałów do stworzenia antresoli, która pozwoli pracownikom na bezpośredni dostęp do wszystkich poziomów. Taka konstrukcja sprawdzi się wyśmienicie w przypadku wysokiego pomieszczenia, w którym przechowywane są mniejsze towary.

Regały wspornikowe – zalety

Prostota, modułowa konstrukcja i ogromna ustawność przekładają się na szereg cech, które pozytywnie wpływają na efektywność działania magazynu. Najważniejsze z nich to:
 
  • Pełne wykorzystanie kubatury placu lub magazynu – koniec ze składowaniem powietrza!
  • Łatwy dostęp do towaru, co przekłada się na szybkość obsługi i kontroli stanów magazynowych.
  • Bezpieczne, bezproblemowe przechowywanie długich i ciężkich produktów.
  • Możliwość pełnego dostosowania systemu przechowywania do potrzeb i możliwości klienta.
  • Konstrukcja regałów wspornikowych umożliwia oparcie na nich innych struktur, takich jak zadaszenia, osłony czy antresole.
  • Wsporniki można w prosty sposób samodzielnie reorganizować, przystosowując regał do zmieniających się towarów.
  • Standaryzacja umożliwia rozbudowę lub modyfikacje – przeróbka pojedynczego regału na podwójny, dodanie kolejnych wsporników czy nawet montaż antresoli.
  • Możliwość obsługi ręcznej, przez dźwig lub wózek widłowy.

Czy regały wspornikowe to dobre rozwiązanie dla mnie?

Jeśli chcesz składować długie i ciężkie materiały, takie jak pręty czy drewno – sprawa jest jasna. W przypadku innych towarów warto porównać cechy regałów wspornikowych z innymi metodami składowania, które posiadamy w ofercie. Każdą naszą realizację dopasowujemy do potrzeb klienta po dogłębnym zapoznaniu się z profilem jego działalności i miejscem, do którego przeznaczone mają być regały magazynowe. Zachęcamy do kontaktu z nami – nasi doradcy chętnie pomogą w doborze optymalnego rozwiązania.

REGAŁY DO DŁUŻYC

składowanie długich elementów

Skontaktuj się z nami w sprawie wyceny regałów wspornikowych

PYTANIA I ODPOWIEDZI

więcej o regałach wspornikowych

Jaki materiał składujemy na regale wspornikowym?

Regały wspornikowe stosujemy do przechowywania elementów ponadgabarytowych i dłużycowych tj. profile, płaskowniki, rury, pręty, belki, blachy.

Jak zbudowany jest regał wspornikowy?

Konstrukcja zbudowana jest z słupów, stóp, rygli, stężeń, ramion oraz łączników.

Z jakiego materiału zbudowany jest regał wspornikowy?

Słupy wykonane są z dwuteownika IPE , a ramiona w zależności od wyliczeń obciążeniowych to profil lub dwuteownik IPE.

Czy poziomy składowania w regałach można regulować?

Tak, słupy regału posiadają perforacje co 100mm, która umożliwia swobodne przełożenie ramion w górę lub w dół.

Jakie najdłuższe ramie może być zamontowane w regale wspornikowym?

Najdłuższe ramie, które może być wyprodukowane to aż 2500 mm.

Długość ramion dostosowujemy do wymiarów materiału, który będzie na nim składowany.

Ile wynosi minimalna odległość pomiędzy poziomami?

Minimalna odległość pomiędzy zawieszonymi ramionami to 200 mm.

Należy pamiętać, aby zachować również wysokość pomiędzy poziomami na pracę roboczą potrzebną do ułożenia i zdjęcia materiału z ramion regału.

Regały paletowe, czy regały wspornikowe, który rodzaj będzie najlepszy?

Typ regału dostosowujemy do materiału, który będziemy magazynować na regale.

Jeżeli magazynowanym towarem są palety to najlepiej sprawdzi się regał paletowy, jednak jeżeli są to elementy dłużycowe tj. profile, płaskowniki, rury itd. Najlepszym wyborem będzie regał na dłużyce czyli regał wspornikowy.

Konstrukcja takiego regału umożliwia przechowywanie długich materiałów, jak ich swobodne ułożenie na ramionach oraz zdjęcie przez operatora wózka.

Jakiej długości materiał możemy składować na regale wspornikowym?

Specyfiką tego typu regału jest swobodne dostosowanie go pod wymaganą długość składowanego materiału poprzez zastosowanie odpowiednich rozstawów pomiędzy słupami.

Cały regał może być dostosowany pod indywidualne potrzeby klienta, jedyne co nas może ograniczać to przestrzeń.

Regał malowany czy w ocynku?

Regały malowane stosujemy wewnątrz magazynu a w ocynku ogniowym na zewnątrz pomieszczeń, gdyż powłoka w ocynku wykazuje większą odporność na działanie warunków zewnętrznych tj. śnieg, deszcz. 

Jak zabezpieczyć elementy okrągłe np. rury?

Jako dodatkowe zabezpieczenie można zastosować trzpienie- które w postaci rurki montujemy na końcu ramion-umieszczamy je w specjalnie przygotowanym otworze , stanowią one zabezpieczenie przed sturlaniem się elementów okrągłych z ramion wspornika.