REGAŁY PALETOWE - Oferta

kliknij tutaj i sprawdź ofertę na regały do palet w sklepie internetowym

Regały paletowe to jeden z naszych najpopularniejszych produktów. I nic w tym dziwnego – transport towarów na paletach to podstawa europejskiego przemysłu, więc magazyny także muszą być do tego przystosowane. Ma to wiele zalet – przede wszystkim daleko idącą standaryzację. Niestety, same palety nie zawsze wykonane są dokładnie, dlatego regały do ich przechowywania muszą być przygotowane na ich wady i uszkodzenia, a jednocześnie umożliwiać szybki załadunek i rozładunek. Dodatkowo muszą być odporne na uderzenia wózków widłowych w ruchliwym magazynie i wytrzymywać ogromne obciążenia.

Z tych powodów projektując nasz system Pal Rack®, wykorzystaliśmy najnowsze technologie. Zespół doświadczonych inżynierów, specjalistyczne oprogramowanie i wiele godzin spędzonych przy obliczeniach statycznych. Wszystko to, aby mieć absolutną pewność, że stworzone rozwiązania będą optymalne. Następnie wszystkie elementy przeszły wyczerpujące testy laboratoryjne i certyfikacje. W ten sposób stworzyliśmy regały paletowe najwyższej klasy, pozwalające wykorzystać potencjał magazynu i umożliwić efektywną pracę.

Budowa regałów paletowych

Nasze regały paletowe spełniają surowe wymagania FEM (Fédération Européenne de la Manutention). Jednak najważniejsze było dla nas uzyskanie prostego w obsłudze systemu wytrzymującego duże obciążenia, który jednocześnie będzie odporny na uszkodzenia.  W przypadku zniszczenia pojedynczych elementów przez wózek widłowy naprawa jest szybka i niedroga. To zasługa modułowej konstrukcji. Umożliwia ona również łatwe modyfikowanie regałów i dostosowanie ich do zmieniających się potrzeb. Ale jak właściwie zbudowane są regały paletowe w systemie Pal Rack®?

Regały paletowe – ramy

Ramy składają się z dwóch słupów i stężeń. Ilość stężeń zależna jest od wysokości regału oraz przewidywanych obciążeń. Elementy ramy łączone są śrubami, co zmniejsza koszty w przypadku uszkodzenia i ułatwia naprawę. Każde z tych połączeń zabezpieczone jest nakrętką samokontrującą. Różnorodność ram umożliwia zoptymalizowanie konstrukcji i osiągnięcie wysokości do 30 m oraz ładowności przęseł do 45 ton.

Regały paletowe – zaczep końcowy

W przeciwieństwie do elementów ramy, belki mocowane są bezśrubowo. Umożliwia to specjalny konektor wykonany ze stali węglowej o podwyższonej wytrzymałości. Belkę wystarczy wsunąć od góry i zabezpieczyć specjalną spinką, aby zapobiec przypadkowemu wysunięciu się. Dzięki temu montaż jest niezwykle szybki, a zmiana wysokości, na której zamontowana jest belka, odbywa się w kilka chwil. Pozwala to na łatwe, samodzielne dopasowanie regału do aktualnych potrzeb.

Belki regałów paletowych

Aby zapewnić szerokie spektrum możliwych do wykonania konstrukcji oferujemy cztery rodzaje belek nośnych. Każda z nich ma inne właściwości, ale łączy je precyzja wykonania i wysoka wytrzymałość. Podobnie jak ramy, belki malowane są proszkowo, co zabezpiecza ja przed korozją oraz otarciami i uderzeniami. Dodatkowo są one dostępne w wielu rozmiarach.

  • Formowana na zimno belka o profilu zamkniętym. Odcinek tej belki o profilu zamkniętym jest wzmocniony na górze i na dole, co uniemożliwia lokalne uszkodzenia przy ładowaniu ciężkich palet. Dostępna w szerokości od 60 do 125 mm.
  • Belka złożona z dwóch profili C. Belka złożona jest z dwóch profili w kształcie litery C formowanych na zimno, tworzących razem profil zamknięty. Jest bardzo odporna na skręcanie i zapewnia dużą sztywność w kierunku pionowym i poziomym. Jej ładowność wynosi do 4,8 tony na poziom belkowy. Występuje w szerokościach od 110 do 160 mm.
  • Belki do poziomów półkowych (picking). Lekka belka ze zintegrowanym konektorem. Ta belka wyposażona jest w standardową krawędź półek oraz paneli o grubości 28 mm. Idealnie sprawdzi się do przechowywania lekkich ładunków.
  • Belka do ciężkich ładunków. Belka złożona z dwóch profili C z przyspawanym poniżej krawędzi profilem L, podpierającym płytę wiórową. Półki są zlicowane z górną krawędzią belki. To wybór do naprawdę ciężkich zadań.

Poziom zdawczo-odbiorczy

P&D, czyli poziomy zdawczo-odbiorcze to po prostu miejsca umożliwiające składowanie palet, mocowane na skrajnych elementach ramy regałów. Montując je, zwiększysz pojemność regału zachowując niezmienioną szerokość korytarza roboczego. Można je wyposażyć w element centrujący, dzięki czemu palety można będzie układać szybko i dokładnie.

Metody wzmacniania regałów do palet

Nasze regały paletowe mogą osiągać do 30 metrów wysokości, ale nawet bardziej typowe konstrukcje wymagają usztywnienia. Podstawową metodą wzmacniania jest montaż stężeń. W przypadku wąskich pojedynczych regałów wykorzystuje się łączenie szczytowe z sąsiadującym regałem podwójnym.

Regały paletowe – stężenia

Stężenia konstrukcji regałowej mają na celu zwiększenie możliwości załadunkowych regałów. W przypadku niektórych instalacji są one konieczne dla zapewnienia stabilności konstrukcji. Stężenie pionowe (zwane też stężeniem tylnym) umiejscowione jest z tyłu regału. Działa ono w płaszczyźnie pionowej. Stężenia poziome montuje się pomiędzy dwoma belkami, co nadaje całości stabilności w płaszczyźnie poziomej. Dzięki temu stosunkowo prostemu rozwiązaniu znacznie zwiększa się nośność i wytrzymałość regałów paletowych.
Zdarza się, że pojedynczy regał jest zbyt wąski, aby wystarczająco usztywnić go stężeniami. W takich wypadkach łączy się go z najbliższym regałem podwójnym przy pomocy mocowania szczytowego. Mocowanie umieszcza się na przedłużonych słupach przednich ramy. W przypadku regałów automatycznych mocowanie szczytowe jest również używane do wsparcia górnej szyny prowadzącej układnicę automatyczną.

Regały paletowe z wąskimi korytarzami

To opcja dla tych, którzy chcą usprawnić pracę i wprowadzić rozwiązania systemowe. Wymaga ona użycia wózków typu VPN. Wózki te prowadzone będą wzdłuż wąskiego korytarza roboczego, znacznie ułatwiając pracę operatora i zmniejszając ryzyko wypadku. W tym celu coraz częściej wykorzystuje się prowadzenie indukcyjne w miejscu tradycyjnego, szynowego.

Regały oraz system prowadzenia projektujemy z uwzględnieniem konkretnego wózka, dopasowując je do jego wymiarów i możliwości. Należy pamiętać, że szyny prowadzące o niskim profilu umożliwiają umieszczenie palety bezpośrednio na posadzce, natomiast te o wyższych profilach wymagają zamocowania dodatkowego, „zerowego” poziomu belkowego na dole. Regały paletowe z wąskimi korytarzami to świetne rozwiązanie, pozwalające na utrzymanie wzorowego porządku i zwiększenie efektywności pracy!

Skontaktuj się z nami w sprawie wyceny regałów paletowych

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

więcej o regałach paletowych

Jak zbudowany jest regał paletowy?

Regał składa się z ram i belek.

Rama to 2  słupy połączone diagonalami(stężeniami), które po skręceniu kotwimy do podłoża. System uzupełniają belki (standardowo 2) i stanowią poziom belkowy.

Jaki towar składujemy na regałach paletowych?

Standardowa głębokość regałów 1100 mm umożliwia składowanie palet o głębokości 1200 mm, lecz głębokość regałów możemy dostosować do innych wymiarów palet.np. dla składowania płyty wiórowej o wymiarze 2800x2070mm stosujemy regały o głębokości 1900mm, gdzie rama składa się z 3 słupów, a poziom belkowy tworzą 3 belki.

Czy wysokość poziomów można regulować?

Tak, słupy ramy posiadają perforację co 50mm, co umożliwia przepięcie belek niżej lub wyżej. Należy pamiętać aby pomiędzy poziomami belkowymi zachować odpowiednią wysokość roboczą dla pracy wózkowego przy układaniu i ściąganiu palet z towarem.

Czy na regałach możemy składować tylko palety?

Nie na regałach możemy składować również inne formy magazynowania prócz palet, lecz należy odpowiednio dostosować regał.

Posiadamy szereg akcesorii, które umożliwiają dostosowanie regału do mniejszych paczek, np. półka siatkowa, poprzeczki wpuszczane pod płytę wiórową, poprzeczki nakładane na belki, krata wema.

Jakie podłoże wymagane jest pod regały paletowe?

Do montażu wymagana jest posadzka o minimalnej wysokości 150 mm, wylana z betonu co najmniej B25. Podłoże powinno być dostosowane do przenoszenia obciążeń od systemu regałowego z towarem.

Czy można zamontować regały na kostce brukowej?

Nie, kostka brukowa nie spełnia wymagań podłoża pod regały paletowe.

Jaka jest maksymalna wysokość regału paletowego?

Podstawą w każdym magazynie jest wysokość hali i na jaką wysokość podnoszenia posiadamy lub będziemy posiadać wózek, którym będziemy obsługiwać system.

Ramy nie muszą być montowane pod sam dach, lecz niższe o wysokość paczki na najwyższym poziomie belkowym, gdyż ostatni poziom można zamontować na ostatniej perforacji słupa.

Jakie obciążenie rozkładamy na regale paletowym?

Należy przemyśleć jak będziemy układać palety na poziomach, czy wszystkie będą jednakowej wysokości i tej samej wagi, z reguły najcięższe paczki ustawiamy na poziomie podłogi a w kolejności im wyżej tym lżejsze i niższe. Dzięki takiej wizji można dopasować belki o odpowiednim obciążeniu do danego poziomu.

Co wyróżniają regały paletowe od innych typów regałów?

Regał paletowy charakteryzuje się najszerszą i najwyższą ramą w dostępnych na rynku systemach magazynowania. Dzięki szerokiemu wachlarzowi wyboru długości, nośności belek i słupów dostosujemy regały do każdego magazynu, hali.

Jaki chronić regał przed uszkodzeniami przy załadunku i rozładunku towaru?

Niestety zdarzają się sytuacje, gdy podczas załadunku operator wózka uderzy w słup regału, dlatego dostępne w naszym sklepie są odbojnice stalowe i plastikowe.

Odbojnicę stalową montujemy przy przedniej nodze ramy i kotwimy do podłoża, aby osłonić dolną część słupa, gdzie najczęściej zdarzają się uszkodzenia.

Dostępna jest również osłona z polietylenu montowana na dowolnym odcinku słupa,

odporna na uderzenia, otarcia a dzięki swojej budowie łatwa do zamontowania i zdemontowania.

REGAŁY DO PALET

składowanie towaru na paletach

Regał paletowy B1 L=11225mm 36 palet – 1000kg 0+2

4 210,00  netto
5 178,30  brutto

Regał paletowy B2 L=8440mm 27 palet – 1000kg 0+2

3 250,00  netto
3 997,50  brutto

Regał paletowy B3 L=14825mm 48 palet – 500kg 0+2

6 430,00  netto
7 908,90  brutto

Regał paletowy B15 L=11225mm 48 palet – 1000kg 0+3

5 500,00  netto
6 765,00  brutto

Regał paletowy B4 L=14010mm 45 palet – 500kg 0+2

4 570,00  netto
5 621,10  brutto

Regał paletowy B18 L=7240mm 18 palet – 1000kg 0+2

3 280,00  netto
4 034,40  brutto

Regał paletowy B5 L=5655mm 18 palet – 500kg 0+2

2 280,00  netto
2 804,40  brutto

Regał paletowy B7 L=16795mm 54 palety – 1000kg 0+2

6 650,00  netto
8 179,50  brutto

Regał paletowy B6 L=5655mm 18 palet – 1000kg 0+2

2 520,00  netto
3 099,60  brutto