regały paletowe

Regały PAL RACK

System regałowy PAL RACK składa się z szeregu podstawowych komponentów i akcesoriów potrzebnych, by sprostać Państwa wymaganiom. System jest zaprojektowany tak, by zoptymalizować przechowanie towarów wszelkich rozmiarów i wag.
Wszelkie komponenty zostały dokładnie potrzebne w wyspecjalizowanych laboratoriach w celu określenie ich właściwości mechanicznych. Potrzebne są one do obliczenia bezpiecznego obciążenia każdego komponentu i upewnienia się, że spełniają one surowe wymagania FEM dla regałów paletowych

1. Rama
2. Stopa
3. Belka
4. Stacja załadowczo – odbiorcza
5. Poprzeczka pod palety
6. Poprzeczka pod pojemnik
7. Ochraniacz ramy
8. Ochraniacz słupa
9. Ochraniacz narożny
10. Zabezpieczenie przed upadkiem

Ramy

Ramy złożone są z 2 słupów i kilku stężeń. Ramy montowane są śrubami co daje niskie koszty naprawy w przypadku uszkodzenia przez wózki widłowe. Każde połączenie zabezpieczone jest nakrętką samokontrującą. Różnorodność ram umożliwia zoptymalizowanie konstrukcji i osiągnięcie wysokości do 30 m oraz ładowności przęseł do 45 ton.

Zaczep końcowy

Bez śrubowe połączenie umożliwia szybki i efektywny montaż. Stabilność nie usztywnionego regału określona jest właściwościami konektora. Konektor wykonany jest ze stali węglowej o podwyższonej wytrzymałości. Zawleczka zapobiega przypadkowemu wypięciu się belki

Belki

Dostępnych jest wiele typów belek nośnych, dopasowanych do każdej możliwej konfiguracji:
Formatowana na zimno belka o profilu zamkniętym
Odcinek belki o profilu zamkniętym jest wzmocniony na górze i na dole, co uniemożliwia lokalne uszkodzenia przy ładowaniu ciężkich palet.

Belka złożona jest z dwóch profili w kształcie litery C formatowanych na zimno. Jest bardzo odporna na skręcanie i zapewnia dużą sztywność w kierunku pionowym i poziomym z ładownością do 4,8 tony na poziom belkowy.