Regały półkowe w ofercie MAG-COMPLEX mają szerokie zastosowanie w przypadku składowania towaru niespaletyzowanego, a wyróżniającą je cechą jest funkcjonalność.

Jak stworzyć idealny system przechowywania? Należy dogłębnie poznać potrzeby klientów! Firma Mag-Complex zajmuje się realizacjami od „A do Z” – projektujemy, produkujemy, instalujemy i serwisujemy regały oraz wyposażenie magazynowe. Dzięki temu mogliśmy poznać branżę z wielu stron i poznać problemy oraz zagadnienia na każdym poziomie tworzenia i użytkowania regałów. Pozwala nam to na wyeliminowanie wielu potencjalnych problemów i zagrożeń już na etapie projektu.

REGAŁY PÓŁKOWE – OFERTA

Kliknij tutaj i sprawdź ofertę regałów półkowych w sklepie internetowym!

 

Uniwersalne regały półkowe

Do składowania lekkich i średniej wagi towarów potrzebne są zupełnie inne rozwiązania niż w przypadku ciężkich lub spaletyzowanych ładunków. Wytrzymałość konstrukcji, choć ważna, nie jest tu priorytetem. Wyzwaniem staje się zapewnienie łatwego ręcznego dostępu, utrzymanie czystości i możliwości modyfikowania regałów. Regały półkowe często stosowane są w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach lub magazynach. W związku z tym niebagatelnym zagadnieniem jest stworzenie kompaktowej konstrukcji, która jednocześnie spełni wymagania dotyczące pojemności i obciążeń.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nasz zespół doświadczonych inżynierów stworzył przy pomocy najnowocześniejszego oprogramowania systemy Mshelf® oraz MidiRack®.  Ten pierwszy dzięki niewielkim rozmiarom świetnie sprawdzi się w sklepie, biurze czy części magazynu. Drugi za to przeznaczony jest stricte do zastosowania przemysłowego i nie boi się złego traktowania. Co więcej, oba wymienione systemy zaprojektowaliśmy tak, aby można użyć ich konstrukcji do stworzenia regałów wielopiętrowych lub antresoli magazynowych.

Regały półkowe dużej rozpiętości MidiRack

System MidiRack® zaprojektowaliśmy specjalnie z myślą o średnich ładunkach. Wszystkie elementy są niezwykle wytrzymałe i sztywne, ale całość konstrukcji zoptymalizowaliśmy pod kątem ręcznego ładowania. Będzie idealnym wyborem, jeśli interesują Cię regały półkowe, regały o dużej rozpiętości lub bardzo wysokie instalacje. Sprawdzi się świetnie do przechowywania narzędzi, elementów maszyn, czy choćby części samochodowych. To niedrogie, ale przemyślane rozwiązanie, pozwalające na szerokie zastosowanie, zarówno w dużych magazynach, jak i mniejszych, wyspecjalizowanych zakładach.

Regały półkowe – budowa

Rama regałów opiera się o wytrzymałe stalowe profile. Wszystkie są galwanizowane lub malowane proszkowo, aby zapobiec przetarciom, obiciom i korozji. Konstrukcja ma dużo wspólnego z regałami paletowymi, czerpiąc rozwiązania poprawiające wytrzymałość i odporność na uderzenia.

Belki podpierające półki mocuje się bezśrubowo, przy pomocy systemu zaczepów. Wsporniki są perforowane co 50 mm. Dzięki temu można łatwo, a zarazem dokładnie dostosowywać położenie półek w zależności od aktualnych potrzeb. Klinowa konstrukcja zaczepu zapewnia wysoką sztywność regału, nawet bez zastosowania stężenia tylnego.

W ofercie posiadamy cztery typy belek, dostępne w szerokim spektrum wymiarów. Na wyróżnienie zasługują specjalne belki do składowania opon – będą one świetnym wyborem nie tylko do magazynu, ale także do zakładu oponiarskiego lub samochodowego.

Dostępne typy belek:

  • typu Z
  • typu J
  • zamknięta z przyspawanym kątownikiem
  • do składowania opon

Do wyboru są trzy rodzaje półek. Pierwsza z opcji to tradycyjna, surowa płyta wiórowa, wystarczająca do dużej części zastosowań. W przypadku większych obciążeń i narażenia na uszkodzenia dobrym wyborem będzie galwanizowana półka metalowa, a do zadań specjalnych przeznaczone są panele siatkowe. Mocuje się je za pomocą klipsów lub na belkach.

Standardowe regały półkowe Mshelf

Nie każdy potrzebuje tak potężnej konstrukcji, jak MidiRack®. Dlatego system Mshelf® został stworzony z myślą o lżejszych towarach tak, aby jego konstrukcja zajmowała możliwie mało miejsca. Dzięki temu sprawdzi się on wyśmienicie nie tylko w halach magazynowych, ale też biurach, warsztatach i sklepach. Zapewniamy szereg części akcesoryjnych, takich jak drzwi, etykiety, szuflady, które pozwolą Ci stworzyć spersonalizowaną przestrzeń.

Maksymalne obciążenie, jakie może znieść półka, wynosi do 230 kilogramów, a rama może przenieść 4000 kg. Dzięki tak dużemu zapasowi, regały Mshelf® bez problemu mogą stać się podstawą do stworzenia konstrukcji wielopiętrowej.

Regał półkowy mShelf – ramy

Rama składa się z dwóch słupów pionowych i systemu stężeń. Słupy mogą być lakierowane lub ocynkowane, a co 25 mm znajdują się na nich prostokątne otwory montażowe. Stężenia montuje się do okrągłych otworów za pomocą śrub lub nitów. Nasze standardowe regały półkowe mogą być wyposażone w jeden z trzech modeli ramy:

  • SHF 01. Jest to standardowa rama otwarta z poziomymi stężeniami. Polecamy ją w przypadku instalacji jednopiętrowych do wysokości 4,5 m z maksymalnym ładunkiem przęsłowym 2000 kg. Idealna do zastosowań biurowych i na lekkie produkty.
  • SHFI 01/03. Rama zamknięta z panelami pośrednimi znacznie zwiększającymi nośność. Do instalacji nisko oraz wysokoprzęsłowej. Przeznaczona jest do ładunków przęsłowych o wadze do 4000 kg.
  • SHFB 01/03. Rama otwarta z diagonalami do zadań specjalnych. Stworzona do wykorzystania w instalacjach wielopiętrowych i do przechowywania ciężkich ładunków. Uniesie ładunek przęsłowy do 4000 kg.

Regał półkowy mShelf – półki

Półki mocuje się za pomocą systemu klipsów. Na każdy róg półki przypada jeden klips. Można je szybko wpinać i wypinać, dlatego zmiana wysokości półki jest dziecinnie prosta. Dzięki zaokrąglonym krawędziom klipsów zminimalizowaliśmy ryzyko zranienia dłoni podczas załadunku.

Unikalną cechą naszego systemu są półki. Ich wymiary dopasowaliśmy do najpopularniejszych pojemników plastikowych i kartonów. Każda część półki została dokładnie dopracowana. Dłuższe boki składają się z profili zamkniętych, które najlepiej przenoszą obciążenia i zapobiegają skręcaniu się. Dodatkowo przedni profil idealnie nada się do zamocowania etykiet. Krótsza strona półki jest potrójnie zagięta, a rogi podwójnie zagięte. To nie tylko zwiększa wytrzymałość, ale wraz z zaokrąglonymi brzegami skutecznie zapobiega skaleczeniom. Co 53 mm zastosowaliśmy perforacje pozwalające na montaż przegród pionowych. Nasze metalowe regały półkowe są nie tylko mocne, ale także przyjazne w użytkowaniu!

Akcesoria

Najczęściej wybierane dodatki to stopy, podkładki poziomujące i podwójne łączniki regałów. Ponadto  dostępne są plastikowe zatyczki, listwy półkowe, przegrody pionowe pełne i do połowy wysokości, szuflady z przegrodami, panele tyle i boczne, sekcje z podwójnymi drzwiami i zamkiem. Pozwala to stworzyć system szaf, półek i szuflad dostosowany do miejsca pracy lub nawet przydomowego warsztatu.

Regały półkowe wielopoziomowe

Zarówno system Mshelf®, jak i MidiRack® zaprojektowaliśmy, uwzględniając możliwość stworzenia z ich pomocą konstrukcji wielopiętrowych. Można na nich zamocować systemy podłogowe, przejścia pośrednie lub oba te rozwiązania na raz. Możliwa jest też budowa wolnego przejścia we wszystkich kierunkach. Pozwalają na to specjalnie zaprojektowane stężenia w postaci ramy regału paletowego zainstalowane tuż pod belkami głównymi i poprzecznymi. Do stworzenia antresoli proponujemy nasz autorski system Mezza®. W przeciwieństwie do tradycyjnych stalowych antresoli może on się pochwalić typową dla naszych produktów modułową konstrukcją i dużymi możliwościami rozbudowy. Nośność naszych systemów wielopiętrowych wacha się od 350 do 1000 kg/m2 i pozwala zaprojektować zabudowę dobraną idealnie do potrzeb.

Antresola magazynowa z regałami półkowymi – system Mezza®

Podłoga zawsze opiera się na profilach typu C. Dzięki specjalnym łącznikom, belki poprzeczne są mocowane do belek głównych bezśrubowo. Projekt belek uwzględnia montaż oświetlenie i innych akcesoriów. Belki są ocynkowane, słupy malujemy farbą epoksydową w kolorze RAL 5015 (sky blue) w technologii proszkowej. Możemy je jednak wykończyć dowolnie, w zależności od wymagań klienta.

Do kolumn wybraliśmy wytrzymałe profile o kwadratowym przekroju, których grubość dobieramy w zależności od przewidywanego obciążenia. Na ich szczycie zamontowane są konektory typu L, które podpierają belki. W przypadku wielopoziomowych konstrukcji umieszczamy większą ilość konektorów. Całość usztywniają stężenia umieszczone między kolumnami. Dzięki temu antresola magazynowa jest smukła, a zarazem wytrzymała i odporna na uszkodzenia.

Zimnowalcowane profile o przekroju cenowym tworzą belki główne, podczas gdy belki poprzeczne to profile typu sigma. Podobnie jak w przypadku kolumn, ich wymiary dobierane są podczas projektowania tak, aby jak najlepiej sprostać stawianym zadaniom.

Do wyboru są dwa rodzaje podłóg. Pierwsza z nich to płyta wiórowa o dużej gęstości i grubości 38mm. Jest wytrzymała i pochłania drgania. Na życzenie klienta, możemy pokryć ją warstwą antypoślizgową a spód wykończyć na biało. Dostępna jest także krata pomostowa. Jej zastosowanie wyraźnie poprawia cyrkulację powietrza w magazynie, jest też bardzo odporna na uderzenia.

Dodatki i akcesoria regałów półkowych

Antresole i regały wielopoziomowe warto wyposażyć w przydatne akcesoria. Niektóre z nich ułatwią użytkowanie i zwiększą bezpieczeństwo jak choćby bramki paletowe. Te proste balkony, zamontowane tak, aby zgrywać się z barierkami, poprawiają komfort i znacznie upraszczają bezstresowy załadunek i rozładunek palet.

Niezbędne są za to… schody i poręcze. Schody mogą być zintegrowane ze strukturą podłogi lub być oddzielone. Ich rozmiar i nachylenie (pomiędzy 20o i 45o ) jest uzależniony od przepisów i dostępnej powierzchni. Wyposażone są w ażurowe stopnie oraz metalowe poręcze. Te ostatnie umieszczone są na wysokość 1100 mm i zabezpieczone na wysokości kolan i stóp. Zaprojektowaliśmy je zgodnie z surowymi wymogami dla instalacji przemysłowych, ale przede wszystkim z myślą o ergonomii i wygodzie użytkowania.

Oferta regałów półkowych – kontakt

Różnorodność profili i półek pozwala na stworzenie regału półkowego idealnie dopasowanego do potrzeb klienta. Mogą to być konstrukcje uniwersalne lub wąsko wyspecjalizowane. Jeśli nie jesteś pewien, czy nasz produkty spełnią Twoje oczekiwania, zadzwoń do nas lub napisz – z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania!